Зміст
Хмарне сховище вже давно стало зручною альтернативою локальним рішенням як для малого, так і для середнього та великого бізнесу.
Факт: понад 93% великих технологічних компаній зберігають дані на віддалених серверах.
Як ефективно мігрувати у хмару без зменшення продуктивності та що для цього потрібно, розказала команда mcCloud.
Що таке міграція у хмару
«Що таке міграція у хмару?» – найперше та найпопулярніше питання наших клієнтів. Це процес часткового або повного перенесення програм, додатків, документів та інших віртуальних ресурсів з локальних серверів у хмарне середовище.
Таке рішення відкриває нові можливості для бізнесу:
- забезпечує простоту планування подій та управління персоналом;
- дає можливість використання зручних бізнес-застосунків та різноманітних додатків;
- гарантує підвищення рівня захисту даних;
- дозволяє суттєво знизити витрати на обслуговування власних серверів.
Впровадження хмарних рішень на часі для організацій, які прагнуть підвищення ефективності управління та оптимізації витрат.
Переваги переходу у хмару для бізнесу
Вирішуючи коли і як перевести бізнес у хмару, кожен керівник має усвідомити всі вигоди для компанії, які зумовить такий «переїзд». Команда mcCloud пропонує послугу міграції в Google Cloud – ресурс, що має цілу низку переваг:
- простота масштабування;
- забезпечення надійного захисту даних;
- оптимізація витрат на обслуговування;
- підвищення ефективності використання ресурсів;
- швидкість трансформації системи;
- віддалений доступ до всіх ресурсів.
Щоб збільшити об’єм сховища, кількість користувачів, додати нові функції та можливості, достатньо вибрати відповідний тариф. Провайдер використовує найсучасніші та найефективніші технології для захисту даних, які дозволяють знизити ризики зламу до 0.
Як ефективно мігрувати у хмару: основні етапи
Перед тим, як бізнесу перейти в хмару, потрібно скласти чіткий план міграції. Дотримуючись його, компанія зможе комфортно пройти цей процес трансформації.
Оцінка існуючої інфраструктури
Перший крок – це зрозуміти, навіщо мігрувати у хмару саме цьому бізнесу. Він передбачає проведення оцінки серверів, програмного забезпечення, техніки та інших складових інфраструктури, дозволяє визначити, що переноситиметься у хмару, а що залишатиметься у внутрішньому сховищі. Така оцінка допоможе вибрати оптимальне рішення – повну або часткову міграцію, а також набір хмарних сервісів, які спроможні ефективно замінити наявні стаціонарні ресурси.
Вибір постачальника хмарних послуг
До обговорення питання, як бізнесу мігрувати у хмару, варто залучити не лише фахівців IT-відділу, а й керівництво та спеціалістів з кібербезпеки. Це дозволить перенести дані найбільш безпечно, а сам процес буде досить швидким.
Одним з найпопулярніших провайдерів на ринку є Google, що пропонує набір хмарних сервісів Google Workspace. Це готові рішення для різних напрямів, які суттєво спрощує міграцію, а також надають можливість користуватися вже звичними Google-документами, календарями та іншими сервісами.
Планування міграції
Багатьох клієнтів цікавить, як спланувати перехід у хмару з мінімальними витратами ресурсів, адже важливо не зупиняти бізнес-процеси на цей час. Ми рекомендуємо дотримуватись наступних правил:
- визначте бюджет, який ваш бізнес готовий витратити на міграцію; складіть список вимог до хмарного сервісу, опишіть завдання, які він має вирішити;
- створіть резервні копії важливих даних, а також визначте необхідний рівень захисту для кожної групи файлів;
- складіть графік переходу та сплануйте час на копіювання даних в хмару.
Етап міграції
Процес перенесення даних має відбуватись за чітким планом, що описує, як компанії мігрувати у хмару. До його розробки залучатимуться представники IT-відділу, спеціалісти з безпеки, а також менеджмент компанії. План детально визначає, як перемістити дані у хмару: перелік користувачів та їх даних, які потрібно переносити на кожному етапі; чіткі часові рамки та сценарій, за яким діятиме команда у разі втрати або витоку частини даних.
Вкрай важливою є гарна комунікація між членами команди, яка буде займатись міграцією даних у хмарне сховище. Фіксується, що кожен спеціаліст або підрозділ має відповідати за конкретну ділянку роботи (технічне забезпечення, безпека, тестування тощо). Це дозволить забезпечити цілісність та безпеку даних.
Що робити після міграції
Після переносу частини користувачів і їх даних в хмарне середовище обов’язковим етапом є тестування. Воно дозволить перевірити правильність функціонування системи та своєчасно виправити помилки. Після отримання позитивного результату можна переходити до повного перенесення даних та активного використання хмарного середовища.
Особливу увагу на початку роботи варто приділити навчанню співробітників. Попри те, що більшість сервісів Google Workspace мають інтуїтивно зрозумілий інтерфейс та можливість виклику довідки, якісне навчання дозволить персоналу ефективно використовувати всі можливості цієї платформи, а також суттєво скоротити час на адаптацію.
Які можуть бути ризики міграції в хмару для бізнесу
Більшість ризиків, які супроводжують процес міграції бізнесу у хмару, пов’язані з його недостатньою підготовкою або нерозумінням системи оцінювання ефективності міграції.
Їх можуть спричинити наступні фактори:
- відсутність чіткого плану переносу даних та заздалегідь сформованої команди;
- відсутність резервних копій важливих документів;
- неправильне фінансове планування;
- відсутність системи оцінювання за чітким списком критеріїв;
- нерозуміння обов’язків кожної зі сторін.
Уникнути неприємних наслідків у вигляді втрати даних або надмірних витрат дозволить чітке планування процедури. Компанія mcCloud пропонує оптимальні рішення міграції даних для бізнесів різного масштабу.
Як легко мігрувати з mcCloud
Якщо ви вирішили перевести бізнес у хмару, але не знаєте, з чого почати, команда mcCloud готова запропонувати свої послуги. Співпраця з нами має цілу низку переваг:
- професійна оцінка – допоможемо визначити ціль та необхідний перелік завдань;
- оптимізація – порадимо оптимальний пакет послуг саме для вашого бізнесу;
- професійні консультації – допоможемо вашій команді створити чіткий план міграції, а також будемо надавати підтримку протягом всього процесу;
- навчання персоналу – організуємо проведення тренінгів, презентацій та персональних консультацій, що дозволять співробітникам швидко освоїти нові сервіси;
- спеціальні ціни зі знижками від Google для нових клієнтів.
Також ми гарантуємо підтримку користувачів протягом всього періоду співпраці. З’явились питання? Команда mcCloud готова на них відповісти!