Зміст
Хмарні сервіси – це платформи та програми, які розміщені на віддалених серверах провайдера. Вони дозволяють користувачам завантажувати, зберігати та отримувати постійний доступ до власної інформації з будь-якого пристрою через інтернет.
Хмарні рішення у бізнес-сфері позбавляють необхідності купувати та керувати складною IT-інфраструктурою для фізичного зберігання й резервування величезного обсягу даних, є ефективними для автоматизації бізнес-процесів, управління і спільної роботи з документами всередині компанії.
Які є формати хмарних сервісів
Обираючи формат роботи з хмарою, варто розібратись, що таке хмарні сервіси, які є їх види та в чому полягає відмінність. Це дозволить знайти оптимальне рішення саме для вашої компанії.
Наразі існує три види хмарних сервісів:
- публічні – є найпопулярнішим варіантом, адже всі технічні рішення, їх підтримку та обслуговування надає провайдер; компанії платять тільки за ті ресурси, які їм потрібні;
- приватні – реалізовані на технічній базі компанії, не передбачають глобальний доступ; потребують чималих вкладень;
- гібридні – є симбіозом двох попередніх форматів. Частина сервісів розміщена на власних серверах, частина – у хмарі провайдера.
Публічні хмарні сервіси є найбільш поширеними через свою гнучкість, ощадливість, швидкий доступ і високий рівень захисту від зламу та втрати інформації.
Моделі надання хмарних сервісів
Розглянемо основні типи хмарних сервісів:
- SaaS – передбачає онлайн-доступ до готових програмних рішень. Клієнтам не потрібно купувати та інсталювати пакет програм, оновлювати ліцензії тощо.
- PaaS – передбачає доступ до програмного середовища. Основною відмінністю від SaaS є більша кількість інструментів та налаштувань, які дозволяють адаптувати платформу під потреби користувача.
- IaaS – передбачає надання доступу до обчислювальних потужностей. Клієнт може створювати або завантажувати власні програмні продукти та послуги з використанням серверів провайдера.
Наразі модель SaaS вважається найпоширенішою, адже з нею можливий доступ до сервісів з будь-якого пристрою через інтернет. SaaS найбільше підходить для бізнесу (платформи для управління бізнес-процесами, CRM-системи тощо).
Для чого використовують хмарні сервіси для бізнесу
Щоб кожен наш клієнт міг скористатися всіма перевагами онлайн-платформи, давайте розберемося, для чого використовують хмарні сервіси для бізнесу.
- автоматизація бізнес-процесів – провайдери пропонують сервіси, які дозволяють автоматизувати рутину та скоротити час на виконання низки завдань;
- обмін файлами – ви зможете швидко надавати команді доступ до потрібних файлів, додавши користувача в список. На Google drive можлива спільна робота над редагуванням;
- впровадження інновацій – хмарні сервіси включають безліч різноманітних функцій. Це можливість розширити робочий інструментарій команди;
- безпека – провідні провайдери використовують найсучасніші технології захисту від зламу, а також надають можливість створювати бекапи.
Загалом кожен керівник має визначити, для чого потрібні хмарні сервіси саме для його компанії, адже специфіка різних бізнесів суттєво відрізняється.
Які переваги використання хмарних сервісів для бізнесу
Тож, які переваги використання хмарних сервісів для бізнесу? Підвищити якість роботи та комфорт команди уможливлюють:
- оптимізація робочих процесів – витрачайте мінімум часу на аналіз та створення звітів за допомогою Консолі адміністратора;
- ефективна комунікація – нагадування, відеоконференції, групи користувачів та чати;
- віддалений доступ – цілодобовий доступ до робочого місця з будь-якої точки світу;
- ефективне використання ресурсів – зниження витрат на купівлю та обслуговування серверів, програмного забезпечення тощо;
- конфіденційність – персональні дані та корпоративна документація надійно захищені;
- інтеграція звичних інструментів – робота з документами, створення та редагування таблиць.
Це досить стислий перелік аргументів, чому варто використовувати хмарні сервіси.
Який хмарний сервіс обрати для бізнесу
Які є хмарні сервіси google для бізнесу? Це досить поширене питання серед користувачів. Нині на ринку представлений великий вибір хмарних сервісів, однак найпопулярнішим є Google Workspace. Це ціла екосистема на базі одного з найбільших технологічних гігантів, яка має безліч переваг:
- великий вибір інструментів: пошта, документи, диск для зберігання великої кількості інформації, відеоконференції, чати, календар тощо;
- можливість інтегрувати звичні для команди інструменти: Slack, Adobe та інші додатки;
- змога працювати з поштою, документами та календарем офлайн;
- можливість присвоювати користувачам різні рівні доступів до окремих документів, папок, загальних дисків;
- Cloud Search – зручний пошук за назвою, змістом або датою створення файлу з будь-якого пристрою, який має доступ до файлів вашої організації;
- синхронізація контактів, яка дозволяє швидко знайти потрібного користувача;
- доступ до оновлених сервісів та послуг – останні версії ПЗ завжди будуть доступні вашій команді без збільшення витрат;
- оптимізація робочого часу – спільна робота з документами, спільні календарі та диски дозволяють використовувати мінімум ресурсів на організаційні моменти;
- високий ступінь захисту – двоетапна аутентифікація, використання протоколу шифрування HTTPS та інших сучасних технологій захисту від зламу.
Вибрати потрібні сервіси та допомогти провести оптимізацію використання ресурсів вам допоможуть спеціалісти McCloud.
Переваги хмарних сервісів Google Workspace відкривають нові можливості перед бізнесами різних напрямів і масштабів, адже здатні забезпечити надійний захист даних та комфорт в роботі з ними. Повне або часткове перенесення інформації в хмару дозволить не лише надійно захистити дані, але й вивільнить частину ресурсів, які можна використати для розвитку компанії.